Hi pup parents. Your dog has a lot of energy. I get it. Let our bully sticks keep your pup entertained. Our sticks are safe, natural, thick and without the odor of other bully sticks. And we offer this $5 bully stick at just $3 w/free shipping. Questions? Read on.

First, here are some shamelessly cute pics of pups chewing on our sticks.  Here, here, and here, and here’s a ridiculously cute GIF.  For more cute pics like this, check out our Instagram page.


Q: What is Bully Bundles?
A: [Bully Bundles] (https://bullybundles.com) is a monthly delivery service of consistently thick, low odor, & all-natural bully sticks.


Q: What size are your bully sticks?
A: 6” & 12”


Q: How much do they cost?
A: A bundle of 6, 6” sticks is $18 ($3 per stick).  Shipping is free.

And here’s more details:
We also offer 6” bully sticks in bundles of 10, 15, 30 and 60 and 12” bully sticks in bundles of 5, 10, 15, and 30.  The price per stick goes down as you order more sticks.  Click here to see all of our pricing.


Q: How long do your sticks last?
A: On average, I would say a 6" stick lasts about 30 minutes.  The most voracious chewers can go through one in 10 minutes and the smaller or older pups might take days to get through one.


Q: Where do your sticks come from?
A: Free-ranging, grass-fed South American (Colombia) cattle raised without the use of antibiotics or growth hormones.


Q: So they're made of beef and what else?
A: 100% beef, that's it.  There are no chemicals or preservatives used whatsoever.  The beef is dried and cooked to make a hard, long-lasting chew.


Q: So they’re not from the US?
A: No. Most US cattle are actually pen-raised, grain-fed and injected with growth hormones to speed their growth due to our limited space in the US.  Our Colombian cattle are grass-fed and free-ranging and no hormones or antibiotics are used on them.  Our sticks are USDA and FDA approved.


Q: How are they lower odor than other bully sticks?
A: They’re fresher (moved from the slaughterhouse to production more quickly), they’re more thoroughly cleaned and we cook them for a longer period of time.  No chemicals are used to affect the odor or lack of.


Q: Is Bully Bundles subscription only?
A:  Nope!  There is also a Non-Subscription Shop.  It is hard to find on the site (there’s a link in the footer) but you can go directly to it here.


Q: Hmm...I'm still a little skeptical, in simple terms, how are you better than the competition?
A: Our sticks are going to be lower odor, more natural, and more robust than other sticks you will find (every single one of our sticks - really, every single one - are measured by weight to ensure thickness) - and you will get all of that at a better price.  If you don’t believe us, go into your local pet store and look at the bully sticks - a 6” stick will be $4 or $5 or more (versus $2-$3 with us), it will be skinnier, it will smell more, and it likely won’t be as responsibly sourced.


Q: I’m sold. How do I sign up?
A: Just click this link!  If you have any questions, comment below, or email us at [email protected].